Jak znaleźć oraz jaki powinien być adwokat od rozwodów?

Rozwody w Polsce to temat, który niestety przerabiany jest coraz częściej. O ile wzrasta w naszym kraju liczba zawieranych małżeństw, tak też i ilość rozwodów wcale nie zaczyna spadać. Chociaż znając wszelkie procedury, prawdopodobnie bylibyśmy w stanie zająć się sprawą rozwodową samodzielnie, jest to jednak sytuacja bardzo traumatyczna i niekomfortowa, przy której lepiej abyśmy byli wspierani pomocą eksperta z dziedziny prawa, czyli dobrego adwokata. Ten z pewnością o wiele sprawniej przeprowadzi nas przez całe postępowanie i sprawi, że zostanie odciążeni przynajmniej z części obowiązków.

Chociaż wydaje się, że adwokat od rozwodów powinien być jak każdy inny. Tak naprawdę istnieją pewne cechy, jakie musi posiadać dobry prawnik, który zajmuje się sprawami rozwodowymi. Ponadto, często nawet nie wiemy, jak podejść do poszukiwań, aby odnaleźć odpowiedniego specjalistę. Wiele trudnych pytań jawi się w naszych głowach, gdy na horyzoncie pojawia się rozwód – od czego zacząć, ile będą wynosić koszty rozwodu, a także wiele innych dylematów, które będzie w stanie rozwiązać adwokat.

Czym powinien charakteryzować się adwokat od rozwodów?

Ciężko wskazać tutaj tylko jedną cechę, aczkolwiek istnieje możliwość wyłonienia kilku najistotniejszych. W prawdzie są to też aspekty, które będą też adekwatnie ważne w wypadku prawników wszystkich innych prawników o różnych specjalizacjach.

Gdy planujemy rozwód adwokat, na którego postawimy musi być przede wszystkim odpowiednio wyspecjalizowany – w tym wypadku, jest to prawo rodzinne, gdyż to właśnie do tej gałęzi prawa wliczają się sprawy rozwodowe. Nie możemy pozwolić sobie na sytuację, w której nasz prawnik zajmuje się rozwodem, a jego specjalność to prawo pracy. Może się to zakończyć bardzo niemiłymi dla nas konsekwencjami.

Bierzmy pod uwagę staż pracy i doświadczenie danych fachowców, jednak nie róbmy z tego kwestii priorytetowej. Oczywiście, że lepiej postawić na kogoś, kto w swoim życiu wygrał już nie jedną sprawę, aczkolwiek wcale nie oznacza to, że powinniśmy odrzucać oferty adwokatów, którzy dopiero co ukończyli studia prawnicza. Fakty są takie, że tacy prawnicy bardzo często przejawią o wiele większe zaangażowanie w prowadzoną sprawę niżeli tacy, którzy posiadają już wiele lat pracy za sobą.

Kolejną sprawą, będzie podejście prawnika do swojego klienta. Adwokat koniecznie musi odpowiednio nas traktować tzn. przejawiać „ludzkie cechy”. Problemy prawne to naprawdę bardzo stresujące okoliczności, dlatego zwykła empatia i zrozumienie, może nam bardzo pomóc. Dodatkowo, skomplikowanie procesów nie będzie nam w niczym pomagać. Dobry prawnik dba o swojego klienta, a w wypadku jakichkolwiek niejasności, tłumaczy mu wszelkie niezrozumiałe kwestie, definicje i przepisy.

Sposoby na znalezienie adwokata?

Z wielu dostępnych źródeł możemy się dowiedzieć, że rozwody w Polsce odbywają niezwykle często, w porównaniu do innych państw europejskich. Oznacza to zatem, że spotkamy się z wieloma prawnikami i adwokatami, którzy specjalizują się głowie w sprawach rozwodowych. Mimo, że można postawić na „pierwszego lepsze” eksperta z dziedziny prawa, zdecydowanie bardziej opłaca się odnaleźć takiego, co do którego będziemy mieli stuprocentową pewność.

Niestety prawnicy nie mogą się zbytnio reklamować, stąd też najlepiej ich poszukiwać za pośrednictwem znajomych. Inną opcją jest sięgnięcie po wyszukiwarkę, wpisując np. frazę – adwokat rozwód Gdynia, po czym wyniki wyszukiwania podsuną nam sporo możliwości i ofert.